TARGI I WYSTAWY

W POLSCE!

UZYSKAJ DOSTĘP DO

PEŁNYCH INFORMACJI SERWISU

X
Po jego użyciu uzyskujesz dostęp do wszystkich informacji o imprezach targowych zgromadzonych w serwisie "Targi i Wystawy w Polsce!"

WYSZUKAJ
IMPREZY
od
do
Aktualizacja bazy: 05-09 15:54    Liczba imprez: 369
News
NEWS

KOMPOZYT-EXPO® 2015 – największe Targi w branży kompozytów

2015-12-07
Tu w Krakowie trzeba być. Nie wyobrażam sobie tych Targów bez naszego udziału – słowa Gustawa Łagockiego z firmy Velox GmbH doskonale obrazują nastroje wystawców, ale przede wszystkim rangę i pozycję zakończonych 6. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.
– Rynek się rozwija, nasza pozycja na nim jest ugruntowana, również dzięki udziałowi w tych Targach. Widzimy wyraźny rozwój tej imprezy, Targi odwiedza znacznie więcej zaineresowanych klientów, co świadczy o popularności KOMPOZYT-EXPO®. Branża rozwija się tak dynamicznie, że coroczne spotkania w Krakowie są wręcz konieczne – mówi Zbigniew Weksej z firmy GRM Systems s.r.o.

Trzymanie ręki na pulsie innowacji
A tegoroczna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej i najważniejszego w naszym kraju była wyjątkowa – z rekordową liczbą 220 wystawców, wśród których znalazły się firmy z Polski i z zagranicy [50% ogółu], a także niezwykle bogatym programem towarzyszącym. Na prośbę wystawców pierwszy raz w historii Targi odbyły się w środę i czwartek. Zmiana okazała się słuszna, co widać m.in. po wzroście liczby zwiedzających. Wystawę w ciągu dwóch dni odwiedziło 3 tys. specjalistów z branży kompozytowej, z czego 10% przyjechało do Krakowa z zagranicy. Ponadto Targi odwiedziło ponad 1 tys. specjalistów reprezentujących branżę izolacji przemysłowych.
– Lubię trzymać rękę na pulsie innowacji, a te Targi to umożliwiają. Jestem już czwarty raz. Przyjeżdżam aż z Poznania, by poznać nowości, zobaczyć rozwiązania, o których nie wiedziałem do tej pory, a także w poszukiwaniu materiałów odpowiadających na potrzeby, które dziś się zrodziły, a wczoraj ich nie było – mówił Michał Titow zwiedzający z firmy Dantex Polska Sp. z o.o.

Najlepsi na KOMPOZYT-EXPO® 2015
Tradycyjnie, najlepsze targowe produkty walczyły w konkursie o nagrodę Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®. Jury pod przewodnictwem Prof. dr hab. inż. Jana Chłopka przyznało nagrody w następujących kategoriach:
1. W kategorii maszyny i urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymała firma CASP SYSTEM Sp. z o.o. za SYSTEM DS-200s SQUIRTER SYSTEM STRUMIENIOWY Producent: ScanMaster Systems, Ltd. oraz firma LYNX POLAND za XERXES CS.
2. W kategorii materiały i surowce do produkcji kompozytów:
Nagrodę otrzymała firma BALTAZAR KOMPOZYTY Sp. z o.o. za GRP MULTI CLEANER Producent: BÜFA COMPOSITE SYSTEMS oraz BÜFA®-VP-442-161012-01-BONDING PASTE 2000 Producent: BÜFA COMPOSITE SYSTEMS GmbH & Co. KG.
3. W kategorii wyroby z materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymała firma ROMA Sp. z o.o. za KOMPOZYTOWE PRZĘSŁO MOSTOWE.
4. W kategorii technologie wytwarzania materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymał INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za TECHNOLOGIĘ WYTWARZANIA CERAMICZNYCH MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH.

Kompozyty są wszędzie
Ważną częścią minionej edycji Targów była strefa POLE POSITION EXHIBITION, w której po raz pierwszy w historii spotkali się najzdolniejsi polscy konstruktorzy bolidów. Swoje pojazdy zaprezentowali studenci z teamów: AGH Racing, PolSl Racing, PWR Racing, Silesia Automotive oraz przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego z Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej.
Doskonałym uzupełnieniem strefy była wystawa Kompozyt Life Art. Gallery obrazującą jak znaczącą rolę pełnią kompozyty we współczesnym świecie oraz bogaty program merytoryczny obejmujący prezentacje techniczne, warsztaty oraz seminaria. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje nt. „Obliczeń i badań konstrukcji kompozytowych", "Wytwarzania i właściwości (bio)kompozytów" oraz warsztaty ze skanowania 3D i druku 3D dla sektora przemysłowego.

Dwa najważniejsze dni 2016 r.
Już dzisiaj organizatorzy Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® zapraszają na 7. edycję wydarzenia, która tym razem odbędzie się wczesną jesienią, 5-6 października 2016 r.
– Targi KOMPOZYT-EXPO® rozwijają się równie dynamicznie jak cała branża kompozytów w Polsce, co nas ogromnie cieszy. Wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzach spotkań tysięcy specjalistów w naszym kraju oraz przedstawicieli czołowych firm z zagranicy. Wiemy jednak, równie ważne, co przyjazd do Krakowa, jest dla nich uczestnictwo w imprezach zagranicznych, dlatego nowy termin dostosowaliśmy do odbywających się w Düsseldorfie Targów Composite Europe – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Kraków.


WYSZUKIWARKA  |   ExpoInfo  |   Organizatorzy  |   Wystawcy  |   Hotele  |   Dodaj imprezę  |   ExpoLinki  |   Info  |   Aktualności  |   Kontakt  |   Download

Copyright © Targi.com Wszystkie prawa zastrzeżone.