TARGI I WYSTAWY

W POLSCE!

UZYSKAJ DOSTĘP DO

PEŁNYCH INFORMACJI SERWISU

X
Po jego użyciu uzyskujesz dostęp do wszystkich informacji o imprezach targowych zgromadzonych w serwisie "Targi i Wystawy w Polsce!

WYSZUKAJ
IMPREZY
Aktualizacja bazy: 02-22 14:48    Liczba imprez w serwisie: 533
aktualności
AKTUALNOŚCI
Cleaning Show KRK 2018 przełożona impreza
2018-02-22
RENEXPO® Poland odbędzie się dopiero 2019 r.
2018-02-17
Blue Business Media Expo (BBM Expo) kontynuuje działalność Międzynarodowych Targów Katowickich
2018-02-16
SIBEX Zabrze 2018 - Targi Budowlane nie odbędą się w planowanym terminie
2018-02-16
Zmiana terminu targów Aqua Avis
2018-02-08
«BelTexIndustry-2018» XLII Międzynarodowe Targi Hurtowe Wyrobów Przemysłu Lekkiego i Tekstylnego
2018-02-02
Targi Wędkarskie w Krakowie nie odbędą się...
2018-01-30
Targi TENSTOR ELEKTROTECHNIKA przełożone...
2018-01-20
KUCHENNE JE T’AIME CZYLI KUCHNIA OD SERCA PODCZAS 8. EDYCJI TARGÓW FOOD-TO-GO W GDAŃSKU
2018-01-12
500+
2017-12-19
Zapraszamy na XXI Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków na WEiTI PW
2017-12-06
News
NEWS

Czytam i staję się wolny – 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

2017-10-20
Niepowtarzalny klimat Krakowa, bogaty program towarzyszący, kilkuset wystawców, pisarzy i dziesiątki tysięcy miłośników literatury to najlepsza rekomendacja dla jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Już za niespełna tydzień rozpoczną się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolny”. Wolność tę możemy mnożyć, udając się w podróż z bohaterami każdej branej do ręki książki. Możemy przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których być może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Gdy czytamy książkę, nasza wyobraźnia jest niczym nieograniczona, wolna od scenografii, postaci aktorów odgrywających swoje role. Zwolenników czytania nie brakuje, co potwierdzają tłumy bibliofilów odwiedzających od lat imprezę. 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® odbędą się w dniach 26-29 października w EXPO Kraków.


Bonjour!

Gościem Honorowym tegorocznych Targów jest Francja. Przez wielu z nas kraj ten kojarzony jest z pięknym Paryżem, malarstwem, winami czy smakowitymi croissantami. To także niezwykle ważny ośrodek kultury, w którym rodziła się wybitna i popularna na całym świecie literatura. Każdy miłośnik książek z pewnością zna publikacje Antoine de Saint-Exupérego, Aleksandra Dumasa, Marcela Prousta czy Victora Hugo. Na Targach nie zabraknie również współczesnych klasyków francuskiej literatury. Spotkamy m.in. Erica-Emmanuela Schmitta, Geoffroy de Pennarta oraz słynnego francuskiego rysownika Serge’a Blocha. Program przygotowany na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® jest bardzo bogaty, a wydarzenia towarzyszące będą odbywały się zarówno na Targach w EXPO Kraków, jak i w przestrzeni miejskiej Krakowa. Zwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji, przygotowanych nie tylko przez organizatora i Wystawców, ale także przez Instytut Francuski, Ambasadę Francji i partnerów wspomnianych instytucji.

Jubileusz Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Wydarzeniem stanowiącym idealne dopełnienie Targów jest prestiżowy Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, który w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Jubileusz sprawił, iż Kapituła otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń. Do tegorocznej Nagrody Jury nominowało następujące pozycje:
1. Przemysław Czapliński, Poruszona Mapa,
Wydawnictwo Literackie, Kraków 2016
2. Agnieszka Draus, Brzmienie i sens. Studia nad twórczością Marka Stachowskiego,
Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Krakowie, Kraków 2016
3. Agnieszka Gajewska, Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań 2016
4. Jan Grosfeld, Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?,
Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Poznań 2016
5. Łukasz Krzyżanowski, Dom, którego nie było. Powroty ocalałych do powojennego miasta,
Wydawnictwo CZARNE, Wołowiec 2016
6. Emil Marat, Michał Wójcik, Ptaki drapieżne. Historia Lucjana "Sępa" Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK,
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Znak Literanova, Kraków 2016
7. Marcin Napiórkowski, Powstanie umarłych. Historia pamięci 1944-2014,
Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2016
8. Grzegorz Piątek, Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego,
Grupa Wydawnicza Foksal, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2016
9. Andrzej Leon Sowa, Kto wydał wyrok na miasto? Plany operacyjne ZWZ AK (1940-1944) i sposoby ich realizacji,
Wydawnictwo Literackie, Kraków 2016
10. Jan Tokarski, Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego,
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowy, Kraków 2016
Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Na ostateczny werdykt Jury, laudację oraz radość zwycięzcy będziemy jednak musieli poczekać do 26 października.
Stałym elementem programu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® są również konkursy na książkę edytorsko doskonałą, najlepszą książkę na jesień, najlepszy podręcznik i skrypt akademicki. Po raz drugi wyłonione zostanie również najlepsze wydawnictwo o górach.

Plejada literackich gwiazd

Wśród licznych autorów zaproszonych na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® swoją obecność potwierdzili m.in.: Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Camilla Läckberg, Roma Ligocka, Ewa Lipska, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Zygmunt Miłoszewski, Remigiusz Mróz, Nela Mała Reporterka, Olga Tokarczuk, Nicholas Sparks, Adam Zagajewski i wielu wielu innych. Pełna, na bieżąco aktualizowana lista autorów, którzy pojawią się na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®, jest dostępna na stronie www.ksiazka.krakow.pl.
Od soboty 28 października na terenie Targów pojawi się specjalna Strefa Autorów, w której będzie można otrzymać autografy od niezwykle popularnych twórców oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Wielbiciele komiksów również powinni być zadowoleni – dla nich po raz trzeci zorganizowany zostanie Salon Komiksu, a w nim powiększająca się z każdym rokiem liczba wydawnictw zaprezentuje swoją niezwykle barwną ofertę. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Dziecięcą Strefę Warsztatową dla maluchów. Bo czytać można w każdym wieku – nawet jeżeli nie osobiście, to przy aktywnym współudziale rodziców! Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie® każdy znajdzie coś dla siebie. Bogatą ofertę publikacji zaprezentują Wystawcy w Salonie Wydawców Religijnych i Salonie Wydawców Religijnych i Naukowych.

Udogodnienia dla Zwiedzających

W tym roku organizatorzy wydarzenia przygotowali nową, jeszcze bardziej intuicyjną bezpłatną aplikację, zawierającą pełen program, interaktywną mapę stoisk oraz listę autorów. Co należy zrobić, aby mieć całe Targi w swoim telefonie? Wystarczy pobrać aplikację o nazwie „Meeting Aplication” z AppStore bądź Sklepu Play. Następnie zeskanować QR kod, który znajduje się na stronie www.ksiazka.krakow.pl lub wpisać nazwę eventu – Targi Książki w Krakowie w aplikacji. Gotowe!
Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Targami i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Zwiedzających, organizatorzy wprowadzili szereg dodatkowych udogodnień i atrakcji. Wszyscy chętni mogą za pomocą jednego kliknięcia zakupić bilet on-line (EKOBILET), stanowiący przepustkę do niezwykłego świata literatury. Dodatkowo prowadzona jest przedsprzedaż biletów, które można kupić w punktach InfoKraków na ul. św. Jana 2 i w Pawilonie Wyspiańskiego na pl. Wszystkich Świętych 2.
Podobnie jak rok temu przygotowano specjalne busy targowe. Będą kursowały spod Centrum Handlowego M1 do EXPO Kraków. Organizatorzy Targów zachęcają, aby właściciele aut pozostawili je na specjalnie wynajętym parkingu przy M1 i przesiedli się do busów.
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® co roku zaskakują swoją bogatą ofertą
i potwierdzają, że książki to nie moda trwająca jeden sezon, a niekończąca się opowieść. Cztery dni spędzone w Krakowie to prawdziwa literacka podróż po różnych światach, których twórcami są ulubieni autorzy. Warto udać się w tę podróż między 26 a 29 października!

Informacje techniczne:

Adres:
Międzynarodowe Centrum
Targowo-Kongresowe
EXPO Kraków
Ul. Galicyjska 9

Godziny otwarcia:
26.10. 10:00-17:00
27-28.10. 10:00-19:00
29.10. 10:00-17:00

Ceny biletów:
Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy: 6 zł (uczniowie, studenci)
Karnet czterodniowy: 21 zł

Dzieci do lat 7, emeryci i renciści wstęp bezpłatny. Po rejestracji bezpłatny bilet wstępu dla gości branżowych.


Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksiazka.krakow.pl

Kontakt:
Katarzyna Popieluch-Kmiecik, komisarz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® – kom. 501 691 232
Łukasz Dziedzic, rzecznik prasowy Targów w Krakowie Sp. z o.o. – kom. 660 443 980


ExpoInfo  |   Organizatorzy  |   Wystawcy  |   Hotele  |   Dodaj imprezę  |   ExpoLinki  |   Info  |   Aktualności  |   Kontakt  |   Download

Copyright © Targi.com Wszystkie prawa zastrzeżone. Layout strony: Intellio designers.